Tërmet me magnitudë 4,1 në Kroaci

Tërmet me magnitudë 4,1 në Kroaci

12:02, 24/02/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 4,1 ka goditur Kroacinë.

Shërbimi Sizmologjik i Republikës së Kroacisë raportoi se tërmeti e kishte epiqendrën jo shumë larg Petrinjas, afër Glinska Poljana.

Autoritetet bëjnë me dije se ka një seri tërmetesh të pasuar në Kroaci, por që fatmirësisht nuk kanë shkaktuar dëme.

Brenda 40 minutave kanë janë ndjerë edhe dy lëkundje mesatare. E para ka qenë me magnitudë 3.2 dhe ka rënë në orën 04.07, ndërsa e dyta që ka qenë edhe më e fortë, pasi është raportuar se kishte magnitudë 3.5 dhe ka rënë në orën 04.50.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco