Dy tërmete të fuqishme godasin Greqinë

Dy tërmete të fuqishme godasin Greqinë

09:24, 13/01/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me madhësi 4.7 të shkallës Rihter ndodhi në 12:09 pas mesnatës në zonën e Nafpaktos. Pothuajse dy orë më vonë ndodhi një tjetër tërmet me madhësi 4.4 me një fokus paksa të zhvendosur.

Tërmeti i parë kishte një madhësi 4.7 të shkallës Rihter, 9 minuta pas mesnate dhe disa sekonda më vonë i dyti, me madhësi 4.4 të shkallës Rihter, me një epiqendër pak të zhvendosur.  

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco