Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima dhe 934 raste të reja me COVID-19

Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima dhe 934 raste të reja me COVID-19

21:35, 30/10/2020
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut,  pesë pacientë kanë humbur jetën.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se nga 2,784 teste të realizuara, 934 persona kanë rezultuar pozitiv.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të prekurve me koronavirus që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 30,488 raste.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco