COVID-19/ Ulet numri i të infektuarve, 5 viktima dhe 78 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

COVID-19/ Ulet numri i të infektuarve, 5 viktima dhe 78 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

14:21, 06/07/2020
A+ Aa A-

Maqedonia e Veriut sot pas 894 testimeve të kryera kanë rezultuar 78 persona pozitiv nga Covd19 dhe 5 –së persona kanë ndërruar jetë .

Lajmi i mirë është se janë shëruar 172 pacient.

Shpërndarja rasteve vijon si më poshtë : në Shkup janë regjistruar 26 raste të reja me Covid-19, në Kumanovë 4, Shtip 17, Tetovë 9, Strugë 3, Gostivar 5, Probishtip 3, dhe nga një rast kanë Dibra, Manastiri, Ohri, Kriva Pallanka, Koçani, Vinica.

Që  nga fillimi i pandemisë janë kryer 68.059 testime ,7124 persona janë diagnostifikuar me Covid-19, prej të cilëve 3199 janë shëruar kurse 346 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin janë 3579 raste aktive me Covid-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco