Një grua u diagnostifikua me koronavirus/ Zbrazen brenda pak orësh të gjitha raftet e supermarketeve

Një grua u diagnostifikua me koronavirus/ Zbrazen brenda pak orësh të gjitha raftet e supermarketeve

21:26, 26/02/2020

Pas konfirmimit se një grua 38-vjeçare ishte infektuar me koronavirus, në Greqi, në Selanik ku edhe u evidentua rasti ka nisur boshatisja e supermarketeve.

“Që nga ora 13:00 numri i klientëve në dyqan është rritur në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar,” tha një menaxher i vjetër i zinxhirit të supermarketeve në qendër të Selanikut.

“Nëse kjo situatë vazhdon në orët e fundit, atëherë së shpejti të gjitha raftet do të jenë të zbrazëta”, tha menaxheri.

“U furnizuam me sasi të madhe të produkteve të ngrira në mënyrë që të mos mbarojnë. Unë kam një frigorifer të madh dhe do ta mbush. Se çfarë do të bëja nëse supermarketet do ishin bosh, kështu që po kujdesem për këtë”, tha një pensionist 65-vjeçar, i cili mbushte shportën e supermarketeve me ushqim.

Sidoqoftë, duhet të theksohet se të gjitha organet përkatëse rekomandojnë që qytetarët të jenë të qetë. Paniku është gjithmonë i keq dhe në raste të tilla vetëm probleme mund të shkaktojë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco