VIDEO/ E frikshme! Publikohet zëri i tërmetit 6,8 ballë që goditi Turqinë

VIDEO/ E frikshme! Publikohet zëri i tërmetit 6,8 ballë që goditi Turqinë

18:25, 25/01/2020

Publikohen regjistrimet e zërit të tërmetit  të forte që u regjsitrua mbrëmjen e djeshme në Elazig të Turqisë.

Regjistrimi audio I lëkundjeve të tokës është bërë në një prej universiteteve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton Syri.net.

Tërmeti 6.8 ballë i shkallës rihter, me epiqendër Elazig Sivrice, u ndje jo vetëm në pjesën Lindore të Turqisë por edhe në Siri dhe Iran.

Pak pas lëkundjeve, sizmiologët dhe një universitet në Washington publikuar regjistrimin audio.

Në regjistrimin që Syri.net publikon më poshtë, dëgjohet zhurma e krijuar nga tërmeti. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco