Ngrihet në mes të natës dhe godet 12 herë me thikë nënën/ Çfarë ndodhi me 14-vjeçaren

Ngrihet në mes të natës dhe godet 12 herë me thikë nënën/ Çfarë ndodhi me 14-vjeçaren

22:13, 06/11/2019

Është e vështirë të përshkruhet me fjalë ajo që ndodhi të enjten e kaluar në një apartament në Kaminia, ku një nënë e divorcuar jeton me dy vajzat e saj 14 vjeçare.

Ishte herët enjten kur një nga dy vajzat u hodh nga shtrati duke u drejtuar për në kuzhinë, ku mori një thikë 23 cm.

Pastaj shkoi në dhomën e ndenjes ku flinte e ëma. Ajo filloi ta godasë me thikë në shtrat rreth orës 02:00 të mëngjesit.

Nëna u dërgua në sallën e operacionit me gjithsej 12 thika: tre në krahun e majtë, një në shpatull, dy në gji, katër në bark, dhe dy në pjesën e pasme. Ajo iu nënshtrua qepjeve dhe tani ndodhet në një repart të thjeshtë të spitalit jashtë rrezikut për jetën.

Vajza u arrestua dhe u ekzaminua nga një psikolog fëmijësh në Paedon.

Në prani të psikologut, ajo tha se nuk mbante mend asgjë. Prokurori e liroi atë me kushte kufizuese.

Gjithashtu pas hetimeve të policisë, thika u gjet në plehra disa metra larg shtëpisë.

Raportet thonë se pas incidentit në shtëpi, motra binjake 14-vjeçare, e cila së bashku me djalin e djalit të nënës së saj, u përpoqën të pastrojnë zonën dhe e hodhën objektin në plehra.

Sipas asaj që shkruan gazeta greke "Protothema", familja nuk njihej si problematike, edhe pse prindërit ishin të ndarë, ndërsa vajza ishte nxënëse shumë e mirë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco