Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Si do shkohet në zgjedhjet e 2025?

Dorëheqje Veliajt/ Opozita zhvillon sot protestën e radhës para bashkisë së Tiranës

Dorëheqje Veliajt/ Opozita zhvillon sot protestën e radhës para bashkisë së Tiranës

08:19, 10/06/2024
A+ Aa A-

Ditën e sotme Aleanca për Teatrin, e mbështetur edhe nga opozita do të protestojnë para bashkisë së Tiranës ku do të kërkohet dorëheqja e kryetarit të kësaj bashkisë Erion Veliajt për aferat korruptive të drejtorëve të tij në skandalin e korrupsionit të njohur edhe si dosja "5D", ku disa prej tyre tashmë gjenden prapa hekurave për vjedhjen e taksave të qytetarëve me kompaninë fantazëm "5D".

Protestat vijojnë që prëj disa javësh dhe sipas organzitaorëve nuk do të ndalen deri sat të arrijnë qëllimin e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco