BBC: Opozita shqiptare proteston në Parlament kundër sundimit autoritar të së majtës

BBC: Opozita shqiptare proteston në Parlament kundër sundimit autoritar të së majtës

21:53, 20/11/2023
A+ Aa A-

Aksioni i sotëm i opozitës në Parlamentin e Shqipërisë ka gjetur hapësirë edhe në rrjetin prestigjioz britanik, BBC.

Televizioni publik i Britanisë së Madhe ka transmetuar në faqen e webit edhe një video nga skenat në sallën e seancës plenare ku opozita ndezi tymuese.

“Politikanët e opozitës shqiptare ndezën tym dhe zjarr në Parlament në një përpjekje për të ndaluar votimin e dhomës për buxhetin e 2024-ës. Ligjvënësit e opozitës po protestonin kundër asaj që ata thanë se ishte një sundim gjithnjë e më autoritar nga Partia Socialiste në pushtet”, shkruan BBC.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BBC News (@bbcnews)

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco