Kukës, numërohen 45 nga 74 qendra votimi, ky është rezultati deri tani

Kukës, numërohen 45 nga 74 qendra votimi, ky është rezultati deri tani

07:20, 25/09/2023
A+ Aa A-

Në Kukës vazhdon numërimi i votave për zgjedhjen e kryetarit të ri të bashkisë ndërmjet dy kandidatëve: Albert Halilajt të PS dhe Emri Vatës të koalicionit opozitar "Bashkë fitojmë".

Të dhënat zyrtare të orës 7:20 sot, më 25 shtator, tregojnë se nga numërimi i 46 qendrave të votimit nga 74 në total,  Albert Halilaj ka marrë 7211 vota ose 62% kurse Emri Vata i opozitës ka marrë 4278 ose 37% të votave.

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco