Gazment Bardhi: Deputetët që nuk mbështesin Emri Vatën, janë pro kandidatit të Gjicit

Gazment Bardhi: Deputetët që nuk mbështesin Emri Vatën, janë pro kandidatit të Gjicit

14:34, 19/09/2023
A+ Aa A-

Pas mbledhjes së grupit të deputetëve të opozitës, Gazmend Bardhi ka deklaruar se ai që nuk është në dispozicion të kandidatit të opozitës në zgjedhjet e Kukësit nuk po bën gjë tjetër vetëm se sa po mbështet regjimin e Ramës dhe modelin e Gjicit.

Bardhi ka thekura se në këtë zgjedhje ka vetëm dy zgjedhje të mbështetet kandidati ndryshimit që është ai i opozitës ose modeli i turpit që ishte Gjici në bashkinë e Kukësit.

"Nëse deputetët nuk kanë dalë pro zotit Vata ata janë në krahun e zëvendësit të Gjicit se nuk ja mbaj mend emrin.

Qytetarët e Kukësit kanë vetëm dy alternativa që të zgjedhin mes modelit të turpit Gjici ose modelin e opozitës. Rrugë të mesme në këto zgjedhje nuk ka, çdo opozitar që zgjedh të rri në shtëpi atë ditë do të thotë se është palë dhe mbështetës i regjimit të Ramës dhe modelit të Gjicit në bashkinë e Kukësit.

Çdo faktor opozitar çdo anëtar komisioni që i përket opozitës duhet të jetë në dispozicion të kandidatit të opozitës dhe nëse ndodh e kundërta kjo do të jetë diçka shumë e rëndë që nuk dua ta besoj."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco