Sali Berisha paralajmëron Edi Ramën/ Po e publikove prapë këtë foto, do bëj publike të vertetën

Sali Berisha paralajmëron Edi Ramën/ Po e publikove prapë këtë foto, do bëj publike të vertetën

15:15, 13/10/2019

Ish Kryeministri Berisha ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas ripublikimit të disa fotove të Edi Ramës më shenja të dhunës në fytyrë.

“Miq, i rënë përtoke nga dështimi total dhe damkosja në Europë dhe në botë, Edvin Mafia nxori këtë foto të 22 viteve më parë. Me këtë foto ai për të bërë viktimën kërkon t’iu shesë shqiptarëve krimin e pasionit për krim politik për të zbutur sadopak zemërimin dhe urrejtjen e madhe popullore ndaj tij!”, shkruan ish Kryeministri.

“Me këtë rast e paralajmeroj publikisht se dhe njëherë të vetme po përdori foton e krimit të pasionit për krim politik, do të bëj publike të gjithë të vertetën e rrethanave të ketij krimi pasioni”, shkruan Berisha.

Ja postimi i plotë i ish Kryeministrit:

Edvin Mafia për të shpëtuar lekurën shet krimin e pasionit për krim politik!

Miq, i rënë përtokë nga deshtimi total dhe damkosja në Europë dhe në botë, Edvin Mafia nxori këtë foto të 22 viteve më parë. Me këtë foto ai për të bërë viktimën kërkon t’iu shesë shqiptarëve krimin e pasionit për krim politik për të zbutur sadopak zemërimin dhe urrejtjen e madhe popullore ndaj tij!

Me këtë rast e paralajmeroj publikisht se dhe njëherë të vetme po përdori foton e krimit të pasionit për krim politik, do të bëj publike të gjithë të vertetën e rrethanave të ketij krimi pasioni, të gjitha hollësitë dhe autoret e tij! sb

Image

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Iliri 18/10/2019 23:00

  O i madhi i istoris shqiptare,e ka vra zoti,gjynof leje falja të dërrmuarit.Me rrespekt për ju doktor ????

  Iliri 18/10/2019 22:52

  O i madhi i istoris shqiptaret,leje të vrarin të dërrmuarin,e ka vra zoti,gjynof pisi.amon falja.Rrespekte doktor????

  lulushe15/10/2019 11:30

  Si politikane te ketij vendi majtas ,djathtas nuk e doni hyrjen ne BE . Mjer ky popull 29 vjete e late ,populli me i varfer ne BE ku shpresojme cdo vite te hyme. Populli ha corben qe servil politika jone qe asnjehere nuk mendoj per popullin e vete.

  Arberi13/10/2019 19:44

  E dim te vertreten kur Edi Rama ishte pedagog ja lypte nxenesve dhe njera i thote te fejuarit dhe ai ja qiu robt ja thyu turinjt ktij qe na bon viktimen

  Korcari13/10/2019 18:30

  Sale mjaft mo me kesoj Spartak Brahosh, je burr dhe te takon me fol, por veshtir te besohesh se aty e kishe Edin dhe pranove ter shkeljet qe bente, po tallni t...n me kete popull. Me kuptu kush jan polktikanet tan mjafton te besh nje veprim matematikor.Pasuria aktuale hiq ate para se tu fusnin ne politik dhe kuptohet atdhedashuria e ketyre.Nje skuader jemi te gjith pa perjashtim nje qellim keni tja fusni shqiris e shqiptareve.

  Tosi13/10/2019 16:36

  Po e vërteta dihet nga të gjithë që kanë jetuar në një lagje me të çmendurin, që ia kishin bere benë të mos përsëriste ato që bënte cdo ditë e cdo natë me dritare pa perde dhe tmerronte të gjithë familjarët e lagjes

  Daj Jaku13/10/2019 16:25

  Tërë jetën "doktor" ke konservuar "të vërteta" për ti përdorur si shantazh për "miq e armiq". Ky lloj kërcënimi nuk të nderon o "doktor". Kjo është mënyra e mafjes/mafjozit për të sunduar, heshtja/omerta/shantazh/kërcënim. Me këtë kërcënim e vure veten në të njejtin nivel me Edvin mafinë (sikurse e ke emëruar ti vetë. Një ditë një mik i mirë më tha: "Të thuhet e vërteta e fjalës së përsosur". Thuaji të gjitha të vërtetat "doktor", të mira dhe të këqija, mos e humb rastin, lehtësoje shpirtin! A mendon se dotë kesh kohë pa fund për ti përdorur këto "thesare"?

  ArT13/10/2019 15:56

  Dr Berisha, Rama eshte i pakorrigjueshem. Une mendoj se ajo e vertete duhet te dale ne shesh sa me shpejt te jete e mundur. Ai krim nuk eshte vetem i pasionit por dhe i alibise per krim politik qe te merrte azil politik ne France. Edhe njehere, populli shqiptar duhet te njihet sa me shpejt me te verteten e asaj ngjarje. Ju bej thirrje qytetare ta beni kete.

  Olsi13/10/2019 15:33

  E kebrraf ti mo Sale??? Se ta drodhi me Zhulalin?

  Gramoz13/10/2019 15:25

  Ne kete foto qenka me i bukur se tashi qenefi! Doktor ne ke perte thene gje beje mos u kurse, Edver Taqi Zhulsi qenka shum simpatik te kjo foto, me duket se e ka marr malli te behet edhe nje here keshtu.

  Shto koment

  Denonco