Kur pritet të vjen seria e re e videolojës së famshme Counter Strike?

Kur pritet të vjen seria e re e videolojës së famshme Counter Strike?

15:55, 23/09/2023
A+ Aa A-

Valve kishte premtuar se Counter-Strike 2 do të lansohej “verën e këtij viti”, por vera veçse ka përfunduar, dhe shumë persona pyesin: “ku është CS2?”.

Dhe sipas të gjitha llogarive, publikuar është praktikisht afër të ndodhë.

Valve postoi një pyetje në dukje të fshehtë në profilin zyrtar të Counter-Strike në X: “Çfarë do të bësh të mërkurën e ardhshme?”, me sa duket duke lënë të kuptohet se ata planifikojnë të lansojnë një version të ri të lojës po atë ditë.

Nëse ndonjë lojë kishte një shans për të rrëzuar nga froni PUBG: Battlegrounds me 3.2 milionë lojtarë në të njëjtën kohë, ishte Counter-Strike 2 – përmirësimi më i madh i një loje konkurruese në dekadën e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco