Tetë njerëz që lëkura i bëri të veçantë

Tetë njerëz që lëkura i bëri të veçantë

14:59, 18/10/2020
A+ Aa A-

Njerëzit e përshkruar më poshtë të gjithë kanë tërhequr vëmendjen në të gjithë botën falë ngjyrës së tyre të pazakontë të lëkurës.

Connie Chiu

Image

Connie Chiu lindi në Hong Kong dhe, si fëmija i katërt në një familje kineze, ajo ishte e vetmja që lindi me albinizëm. 

Pastaj Connie dhe familja e saj u transferuan në Suedi, ku ajo u rrit, duke studiuar arte liberale dhe gazetari. 

Në moshën 24 vjeçare ajo filloi karrierën e saj të modelimit, dhe sot ajo është gjithashtu një këngëtare e jazzit .

Nikia Phoenix

Image

Modelja amerikane Nikia Phoenix, dallon nga njerëzit e tjerë falë lëkurës së saj të errët, flokëve natyralë dhe njollave që mbulojnë tërë trupin e saj. 

Pamja e pazakontë u vu re nga një prej anëtarëve të ndërmarrjes Alternative Apparel, e cila prodhon rroba të markës, kur Nikia shkoi të pinte një filxhan kafe në një kafene të vogël. 

Ajo që atëherë është bërë fytyra publike e fushatave reklamuese nga Coca-Cola tekTarget.

Stephen Thompson

Image

Një djalë amerikan, Stephen Thompson, nuk e ëndërroi kurrë një karrierë modelizimi. 

Por një ditë, fati e shtyu atë të kontaktojë me një fotograf i cili u godit nga pamja e jashtëzakonshme e Stephen.

 Ai bëri disa fotografi dhe i botuan në një revistë - dhe kështu filloi historia e suksesit të Thompson. 

Fotografitë e tij tani janë gjithnjë të pranishme në faqet e revistave të modës dhe ai është i kërkuar për fushatat reklamuese të markave kryesore. 

Winnie Harlow

Image

Pamja e pazakontë e Winnie tërhoqi vëmendjen e Tyra Banks. 

Ajo pa llogarinë e saj në Instagram, dhe e ftoi atë të marrë pjesë në sezonin e 21-të të  America's Next Top Model , në të cilën ajo vendin e 5-të.

Tani Winnie Harlow është fytyra e markës Desigual në Barcelona.

Ava Clarke

Image

Ava Clarke është një albino afrikano-amerikane. Me flokët e saj bjondë, sytë jeshile-blu dhe buzët rozë, kjo vajzë pushtoi botën e modës dhe fotot e saj tashmë janë shfaqur në faqet e revistave të modës si  Vogue , Denim dhe VIP . 

Sipas diagnozave të mjekëve, vajza duhet të ishte verbuar deri tani. 

Por falë përpjekjeve të prindërve të Ava, ajo lexon, luan balet, madje ka arritur të tërheqë vëmendjen e fotografëve të shquar.

Khoudia Diop

Image

Khoudia Diop është një cajzë  19-vjeçare Senegaleze dhe sapo u vu re nga një agjenci e cila i ofroi punë në biznesin e modelimit. 

Tani ajo ka pushtuar internetin me fotot e saj mahnitëse, të cilat i kanë sjellë asaj më shumë se 235,000 ndjekës në Instagram.

 Khoudia frymëzon të tjerët të pranojnë individualitetin e tyre: "Nëse jeni me fat që jeni ndryshe nga të tjerët, mos ndryshoni kurrë!"

Anastasia Zhidkova

Image

Nastya Zhidkova, e cila është quajtur vajza më e bukur albino në botë, lindi në Rusi në vitin 1996. 

Ky model i ri dhe i jashtëzakonshëm ka ndryshuar fytyrën e modës dhe industrisë së bukurisë në Rusi. 

Nastya është gjithashtu një këngëtare e talentuar, e cila shpesh ndan punën e saj në YouTube.

Lola Chuil

Image

Më shumë se 464,000 njerëz ndjekin jetën e kësaj nxënëseje në Instagram (megjithëse ajo ka vetëm 39 postime!). 

Lola jeton në Los-Angelos, studion në shkollë të mesme dhe flet 8 gjuhë. 

Ajo ka një formë bukurie shumë të pazakontë: lëkurë të zezë në qymyr dhe buzë elegante, hundë dhe sy, të cilat nganjëherë duken sikur janë pikturuar. 

Ndjekësit e Lola-s e krahasojnë atë me Naomi Campbell dhe parashikojnë se ajo do të ketë një karrierë të suksesshme si një top modele.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco