Ja shenjat e horoskopit që tradhëtojnë më shumë

Ja shenjat e horoskopit që tradhëtojnë më shumë

12:14, 01/06/2020
Shenja e horoskopit e dikujt mund t'ju thojë shumë për ta. Ajo nuk tregon vetëm karakteristikat e personalitetit të personit, por dhe prirjet e tij në një lidhje.
Ja çfarë thotë horoskopi për tradhtinë në çift dhe cilat janë shenjat që ka më shumë mundësi të tradhtojnë.
-Dashi
Si një shenjë konkurruese dhe dinamike dashu ka shumë mundësi të largohet nga lidhja për një tundim të momentit. 34 % e personave të kësaj shenje pranuan se kanë tradhëtuar.
Pse tradhëton një dash
Si një shenjë zjarri, dashi është shumë impulsiv dhe ka një tendencë që të veprojë pa menduar.
-Binjakët
Kjo shenjë preferon lidhjet e shkujdesura dhe prandaj nuk është çudi që 31% e tyre kanë tradhëtuar. 
Pse tradhëtojnë binjakët
Si një shenjë shumë sociale, binjakët mërziten shpenjt nga një partner. Ata kanë nevojë për ndryshim dhe nuk janë shumë monogamë.
-Luani
Luani i dashuron dramat dhe 36% e tyre ka pranuar se ka tradhtuar.
Pse tradhëton një luan
Luanët duan të jenë në qendër të vëmendjes dhe nëse nuk po marrin mjaftueshëm nga partneri, mund të gjejnë dikë tjetër për t'i adhuruar.
-Shigjetari
Shigjetari është një shenjë shumë ekstroverte dhe ka shumë mundësi të lënë një lidhje, nëse gjejnë dikë më të mirë. 23% e tyre pranon se ka tradhtuar.
Pse tradhëton një shigjetar
Shigjetari është një shenjë që kërkon aventurë dhe ka frikë nga përkushtimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco