VIDEO/Anglia ndërton shkollën në kohë rekord, përgjigjie ndaj masave strikte të pandemisë

VIDEO/Anglia ndërton shkollën në kohë rekord, përgjigjie ndaj masave strikte të pandemisë

14:22, 28/05/2020

Në Harlow, Essex, Angli u ndërtua një shkollë brenda 12 javësh gjatë karantinës së koronavirusit.

Shkolla ‘Sir Frederick Gibberd College’ u ndërtua mbi një fabrikë.

 Duke punuar në mbështetje me rregullat e reja të koronavirusit, 198 punonjës u zgjodhën si pjesë e projektit.

Shkolla tashmë ka përfunduar ndërtimet, së bashku me shtrimin e dyshemesë dhe tubacionet.

Për shkak të rregullave strikte të koronavirusit, shumë më pak nxënës do të lejohen në hapësirat e ngushta të shkollave, kështu që numri i shkollave duhet të rritet sa më shpejt.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco