Barbi ngel shtatzënë, kukulla që tronditi prindërit

Barbi ngel shtatzënë, kukulla që tronditi prindërit

13:58, 24/02/2020

Amazon ka hapur shumë debate me prodhimin e një lodre të re.

Kukulla e re Barbi është shpërndarë në rrjete sociale. Arsyeja për këtë: ajo është shtatzënë.

Barbi ka një kapak të vogël në bark ku mban fetusin e saj. Vetë kukulla vjen në veshje dhe forma të ndryshme.

Shumë debate janë hapur prej saj, pasi mendohet se kjo kukull mund të shtojë shtatzënitë në moshë të re.

Një shitës u shpreh: “Kjo është shumë e gabuar. Pse duhet të dinë fëmijët për riprodhimin. Lërini fëmijët të jenë fëmijë.”

Një tjetër tha: “Mund ta kuptoj këtë kukull nëse vetë nëna ëshët shtatzënë dhe do t’ia shpjegoj fëmijës në këtë mënyrë. Në rast të tjera, jo, thjesht jo.”

Një i tretë shtoi: “Normale që vajzat po ngelin shtatzënë që në moshë shumë të re. Kjo është kthyer në një trend mode. Lërini fëmijët të rriten natyralisht. Ata po mësojnë në shkolla shumë gjëra që shumë të vegjël, që s’është e drejtë, nuk kanë nevojë edhe për këtë.”Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco