Trupat elitë të Shqipërisë nisen në stërvitjen marshuese më të vështirë në botë, 'Cambrian Patrol'

Trupat elitë të Shqipërisë nisen në stërvitjen marshuese më të vështirë në botë, 'Cambrian Patrol'

14:14, 24/09/2022
A+ Aa A-

Trupat elitarë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe ato të Forcës së Sigurisë së Kosovës u stërvitën së bashku përpara nisjes në stërvitjen marshuese më të vështirë në botë, Cambrian Patrol.

Trupat shqiptarë do të konkurojnë në Malet e Uellsit në Mbretërinë e Bashkuar mes 160 skuadrave elitare nga 30 vende të botës duke marshuar për 48 orë rreth 70 km me 45 kg pajime, njoftoi sot Ministria e Mbrojtjes.  

Image

Image

Image

Image

 

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco