Zjarr në apartamentin në qendër të Tiranës, asfiksohet e moshuara

Zjarr në apartamentin në qendër të Tiranës, asfiksohet e moshuara

16:20, 18/05/2021
A+ Aa A-

Një zjarr i fuqishëm ka rënë gjatë orëve të mesditës në qendër të Tiranës, në një apartament.

Gjatë rënies së zjarri në apartament ka qenë një e moshuar që ka shfaqur probleme të asfiksisë nga tymi.

E moshuara është dërguar ne spital.

Ndërkohë që zjarri është shuar nga forcat zjarrfikëse ku po punohet për shkaqet.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 18.05.2021, rreth orës 14:50, në rrugën “Aldi Boshnjaku”, ka rënë zjarr në katin e 5 të një pallati. Si pasojë është dërguar për ndihmë mjekësore pronari i banesës i cili ka shfaqur disa shqetesime shendetesore.

Shërbimet e zjarrfikëses ndodhen në vendngjarje dhe bënë të mundur fikjen e zjarrit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco