Kosovë/ Rritet numri i vdekjeve si pasojë e COVID-19, ja sa raste të reja

Kosovë/ Rritet numri i vdekjeve si pasojë e COVID-19, ja sa raste të reja

14:57, 17/09/2021

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19 raste të vdekjes dhe 279  raste të reja me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

Konfirmimi i këyre rezultateve ka ardhur pas testimit të mbi 6 mijë mostrave.

MSh’ja ka njoftuar edhe për shërimin e mbi 1 mijë e 200 pacientëve dhe vaksinimin e 18 mijë personave.

“Nga 6.079 testime, 279 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 19 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.269 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 143.333. Në total numri i rasteve aktive është 12.464”, ka njoftuar Ministria.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco