Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:19, 12/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Basha: Ju jap fjalën, beteja nuk përfundon me largimin e Edi Ramës! 16 Marsi, ora juaj!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha është ndalur sot në qëndër të Korçës, prej nga u është drejtuar qytetarëve të shumtë që e kanë shoqëruar dhe të gjithë shqiptarëve që e kanë ndjekur përmes mediave me një mesah të fortë lidhur me protestën e 16 marsit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237049/video-basha-ju-jap-fjalen-beteja-nuk-perfundon-me-largimin-e-edi-rames-16-marsi-ora-juaj/

 

‘Dosja 339’/ Basha tregon detaje: Gjushi i dërgoi Ramës videon ku blinte vota

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me studentë dhe pedagogë në qytetin e Korçë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237084/dosja-339-basha-tregon-detaje-gjushi-i-dergoi-rames-videon-ku-blinte-vota/

 

VIDEO që të prek shpirtin/ Vajza e vogël ‘lufte’ me policinë për të shpëtuar nënën

Skena të dhimbshme, tmerruese, tronditëse janë zhvilluar ditën e sotme në zonën e Tiranës së re, ku banorët e një ndërtese kanë mbrojtur shtëpinë e tyre nga shkatërrimi.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237100/video-qe-te-prek-shpirtin-vajza-e-vogel-lufte-me-policine-per-te-shpetuar-nenen/

 

Dhunë ndaj grave dhe fëmijëve/ Shpërthen Paloka: Legena e burracakë që duhen shporrur një orë e më parë

Pas situatës së rënduar me familjarët pranë shkollës “Petro Nini Luarasi” në Tiranë, ka ardhur edhe reagimi i nënkryetarit të PD-së, Edi Paloka.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237119/dhune-ndaj-grave-dhe-femijeve-shperthen-paloka-legena-e-burracake-qe-duhen-shporrur-nje-ore-e-me-pare/

 

Barbaria ndaj fëmijëve/ Berisha sulmon Ramën: ‘Lau duart’ me shkarkimin e drejtorit të shkarkuar

Përmes një statusi në Facebook, ish kryeministri Sali Berisha hedh akuza të forta nga kryeministrit Edi Rama, ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj dhe kupolës së policisë së Shtetit lidhur me ngjarjen e sotme pranë shkollës “Petro Nini Luarasi”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237183/barbaria-ndaj-femijeve-berisha-sulmon-ramen-lau-duart-me-shkarkimin-e-drejtorit-te-shkarkuar/

 

VIDEO/ Policia përgjon ilegalisht kreun e PD-së, Lulzim Basha

Pamje të rënda janë bërë publike mbrëmjen e sotme.

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka bërë publike ne emisionin 'Open' pamje të një videoje të policisë së shtetit që ka përgjuar në mënyrë ilegale kreun e PD-së Lulzim Basha.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/237187/video-policia-pergjon-ilegalisht-kreun-e-pd-se-lulzim-basha/

 

Përgjimi i Bashës, një Super Watergate! Reagon ashpër Berisha

Vënia në përgjim e kreut të opozitës Lulzim Basha dhe e ambjenteve të PD është një super Watergate.

Kështu ka deklaruar ish-Kryeministri Sali Berisha në një reagim të ashpër pas publikimit të videos skandaloze të përgjimit të liderit demokrat Basha.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/237202/pergjimi-i-bashes-nje-super-watergate-reagon-ashper-berisha/

 

FOTO/ Shteti kundër qytetarëve të tij, pamje që nuk duan koment

Dhjetëra policë dhe punonjës të IKMT-së kanë nxjerrë nga shtëpia e tyre mbi 60-vjeçare familjet në Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/237034/foto-shteti-kunder-qytetareve-te-tij-pamje-qe-nuk-duan-koment/

 

SHBA dhe Britania e Madhe kundër shndërrimit të Kosovës në vilajet të Erdoganit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një deklarate, ka shprehur pakënaqësinë e saj rreth dëbimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/237216/shba-dhe-britania-e-madhe-kunder-shnderrimit-te-kosoves-ne-vilajet-te-erdoganit/

 

SHBA: Nuk pranojmë çarmatosje graduale nga Korea e Veriut

Shtetet e Bashkuara nuk do të pranojnë një çarmatim bërthamor me faza nga Koreja e Veriut. Kështu u shpreh të hënën përfaqësuesi i Uashingtonit në negociatat me Phenianin, Steve Biegun:

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/237212/shba-nuk-pranojme-carmatosje-graduale-nga-korea-e-veriut/

 

‘Fluturojnë’ në Madrid, pas Zidane duan të rikthejnë edhe Cristiano Ronaldon

Pas tre triumfesh radhazi në Ligën e Kampionëve, Reali i Madridit u përball verën e kaluar me largimin e dy prej heronjve, trajnerit Zinedine Zidane dhe yllit të skuadrës, Cristiano Ronaldo.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/237197/fluturojne-ne-madrid-pas-zidane-duan-te-rikthejne-edhe-cristiano-ronaldon/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment