Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:14, 07/01/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Ja si Edi Rama demonizoi dhe poshtëroi FRESSH-in, me metodat e sigurimit të shtetit

 “Kryeministri Edi Rama, në panik e i sfazuar, është sulur për të gjetur fajtorin kundër Forumit Rinor Eurosocialist.”

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/222264/ja-si-edi-rama-demonizoi-dhe-poshteroi-fressh-in-me-metodat-e-sigurimit-te-shtetit/

 

Paloka: Nga kllouni Kryeministër kuptuam, që gruaja e tij qenka më kursimtare se mami i Veliajt

Pas daljes në emisionin televiziv të Ermal Mamaqit të kreut të qeverisë ka patur reagime të shumta në rrjetet sociale nga përsonalitete të politikës, artit dhe të kultrës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222239/paloka-nga-kllouni-kryeminister-kuptuam-qe-gruaja-e-tij-qenka-me-kursimtare-se-mami-i-veliajt/

 

VIDEO/ Protesta e Unazës së re! ‘Hajde ta rrëzojmë Edin e Kristaqit, na u bë Shqipëria magazinë hashashi’

Banorët e  Unazës së re, janë mbledhur sërish ditën e sotme, për të protestuar kundër projektit korruptim të qeverisë së Rilindjes.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222278/video-protesta-e-unazes-se-re-hajde-ta-rrezojme-edin-e-kristaqit-na-u-be-shqiperia-magazine-hashashi/

 

Vokshi letër BE-së dhe SHBA-ve: Dy projekligjet e qeverisë, kërcënim për lirinë e medias në Shqipëri

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Çështjet e Mediave, Albana Vokshi informoi të gjithë institucionet ndërkombëtare, Bashkimin Europian dhe Shtetet e Bashkuara mbi projektligjet e qeverisë për të kontrolluar median online në Shqipërinë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222277/vokshi-leter-be-se-dhe-shba-ve-dy-projekligjet-e-qeverise-kercenim-per-lirine-e-medias-ne-shqiperi/

 

Artisti i njohur/ 'O Ermal Mamaqi, o bythlëpires i pushtetit...'

Pas daljes në emisionin televiziv të Ermal Mamaqit të kreut të qeverisë ka patur reagime të shumta në rrjetet sociale nga përsonalitete të artit dhe të kultrës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/222236/artisti-i-njohur-o-ermal-mamaqi-o-bythlepires-i-pushtetit/

 

Aksident tragjik/ 2 persona humbin jetën, 7 të plagosur në Levan-Tepelenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Levan-Tepelenë, ku 2 persona kanë humbur jetën dhe 7 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/222300/aksident-tragjik-2-persona-humbin-jeten-7-te-plagosur-ne-levan-tepelene/

 

Si Hashimi, si Albini

Nga Syri Kosova

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, kundërshtar i ashpër i ekipit negociator të Kosovës në bisedimet me Serbinë, ka kërkuar përfshirjen e përfaqësuesve politikë të Luginës së Preshevës pikërisht në këtë ekip.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/222233/si-hashimi-si-albini/

 

Plas sherri në Itali për emigrantët e bllokuar në det

Çështja e emigrantëve të kapur në det në bordin e Sea Watch 3 ka shkaktuar krisje mes koalicionit qeveritar të Italisë. Në një deklaratë për mediat, kryeministri Luigi Di Maio u shpreh se qeveria italiane do të mbrojë të gjithë gratë dhe fëmijët që ndodheshin në bordin e anijes.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/222216/plas-sherri-ne-itali-per-emigrantet-e-bllokuar-ne-det/

 

Statistikat/ Vetëm 3 lojtarë kanë më shumë minuta se Strakosha në Serie A

Në përfaqësuesen shqiptare ai ka përfunduar në stolin e rezervave, por Thomas Strakosha është një prej futbollistëve më të aktivizuar në Serinë A në këtë edicion.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/222343/statistikat-vetem-3-lojtare-kane-me-shume-minuta-se-strakosha-ne-serie-a/

                                     

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco