VIDEO/ Vetëm 8 minuta lojë, Vedat Muriqi i shënon kampionëve të Barcelonës

VIDEO/ Vetëm 8 minuta lojë, Vedat Muriqi i shënon kampionëve të Barcelonës

21:48, 26/09/2023
A+ Aa A-

Vedat Muriqi ka shënuar gol për t’i dhënë avantazhin Mallorcas ndaj Barcelonës.

Sulmuesi kosovar shënoi në minutën e tetë për rezultatin 1-0.

Për Muriqin ishte ky goli i tij i tretë në këtë sezon në La Liga.

 

29-vjeçari dardan e ka filluar mirë këtë sezon në Estadi Mallorca Son Moix (Palma de Mallorca), ku që në takimet e para po tregohet protagonist.

Muriqi, në edicionin që kaloi i dha një dorë të madhe skuadrës në arritjen e objektivit mbijetesë. 15 gola dhe 3 asiste nuk janë pak për një ekip jo me pritshmëri të mëdha siç është Mallorca.

Sa i takon paraqitjeve me Kosovën (kualifikuese, shtator), lojtari shënoi 2 herë ndaj Zvicrës, ndërsa ndaj Rumanisë nuk ishte nata e tij, pasi sfida e Bukureshtit përfundoi pas vetëm 45 minutash për të, për shkak se u ndëshkua me karton të kuq.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco