Kur i pa me lot në sy, Challandes iu tha dy fjalë lojtarëve të Kosovës

Kur i pa me lot në sy, Challandes iu tha dy fjalë lojtarëve të Kosovës

07:39, 15/11/2019
A+ Aa A-

Kosova i ka humbur gjasat edhe matematikisht pĂ«r t’u kualifikuar nĂ« Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’, pĂ«rmes fazĂ«s kualifikuese grupore, pas humbjes nga Republika Çeke (2-1) nĂ« ndeshjen e zhvilluar nĂ« Plzen, raporton ZĂ«ri.info.

PĂ«rfaqĂ«suesja jonĂ« e ka edhe njĂ« takim tĂ« fundit nĂ« “Fadil Vokrri”, atĂ« ndaj AnglisĂ«, mirĂ«po do tĂ« zhvillohet vetĂ«m pĂ«r prestigj, duke qenĂ« se Tre LuanĂ«t dhe çekĂ«t tashmĂ« janĂ« kualifikuar nga Grupi A pĂ«r nĂ« fazat finale tĂ« turneut tĂ« madh evropian.

Në konferencën e organizuar për media pas ndeshjes, përzgjedhësi Bernard Challandes ka zbuluar se çka u ka thënë lojtarëve pas ndeshjes, disa prej të cilëve ishin me lot në sy.

"Ndoshta do të befasoheni, por i kam uruar lojtarët për fushatën kualifikuese, por jo për ndeshjen e sotme", ka thënë Bernard Challandes, shkruan Zëri.info. "U kam thënë se mund të jemi të zhgënjyer dhe duhet të jemi të zhgënjyer, jo me rezultatin, por me lojën e zhvilluar", potencoi zvicerani Challandes.

Ky rezultat i siguron ÇekisĂ« biletĂ«n pĂ«r Euro2020, pasi tashmĂ« ata numĂ«rojnĂ« 15 pikĂ«, katĂ«r mĂ« shumĂ« sesa Kosova, me njĂ« ndeshje tĂ« mbetur. Anglia prinĂ« grupin me 18 pikĂ« tĂ« grumbulluara. Kosova luan ndeshjen e radhĂ«s me AnglinĂ«.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco