Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ E vërteta e Gërdecit sipas Mediut

Wednesday e ha kivin me lëkurë dhe i habiti të gjithë!

Wednesday e ha kivin me lëkurë dhe i habiti të gjithë!

13:51, 28/09/2023
A+ Aa A-

Ylli i “Wednesday” Jenna Ortega ka postuar një video duke ngrënë një kivi me lëkurë dhe kaq është dashur për të shkaktuar shumë reagime.

Në video Jenna shfaqet thjesht duke ngrënë kivin sipas mënyrës së saj, por njerëzit nuk po e perceptojnë dot sesi ajo e kafshon frutin ashtu siç është, me lëkurën e tij.

Sipas disa studiuesve, lëkura e kivit është e sigurt për t’u konsumuar dhe përmban shumë vitamina, lëndë ushqyese dhe antioksidantë. Lëkura e kivit është tërësisht e ngrënshme dhe nuk përmban kimikate toksike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco