Eleni Foureira përfaqëson Qipron në Eurovision për herë të dytë?

Eleni Foureira përfaqëson Qipron në Eurovision për herë të dytë?

16:26, 20/09/2020

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira pritet të jetë përfaqësuesja e Eurovizion 2021. 

Transmetuesi publik qipriot, RIK ka propozuar zyrtarisht që Eleni të prezantojë Qipron për herë të dytë në Eurovision.

Faqja e Eurovision Albania bën me dije se kjo është hera e parëqë RIK propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021 dhe bëhet e ditur publikisht.

Ndërsa, Eleni nuk ka reaguar akoma për këtë propozim, por bisedimet vijojnë me stëpinë diskografike, që menaxhon këngëtaren.

Kujtojmë se artistja shqiptare, përfaqësoi Qipron në Eurovision në vitin 2018, me këngën “Fuego”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco