Lajmi i fundit

FOTO/ Dy tërmete tronditin juglindjen, panik te banorët

Dua Lipa vs Rita Ora sërish në një përplasje të pakëndshme, mes tyre një mashkull...!

Dua Lipa vs Rita Ora sërish në një përplasje të pakëndshme, mes tyre një mashkull...!

17:06, 13/01/2019
A+ Aa A-

Dua Lipa dhe Rita Ora janë dy prej këngëtareve më të suksesshme shqiptare në skenën ndërkombëtare.

Ndonëse do të donim shumë t’i shihnim vajzat si mikesha dhe pse jo dhe me ndonjë bashkëpunim, kjo duket thuajse e pamundur të ndodhë. Vajzat janë prej disa vitesh tashmë në një luftë të ftohtë me njëra-tjetrën.

Duket se konkurenca mes tyre do të rritet akoma dhe më shumë në “Brit Awards 2019”. Të dyja artistet janë nominuar me disa projekte muzikore.

Ajo ç’ka na tërhoqi vëmendjen është fakti se Dua Lipa konkurron me bashkëpunimin me ish të dashurin e Ritës, Calvin Harris.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Dua dhe Rita janë të nominuara në të njëjtën kategori “Për videoklipin më të mirë të vitit”.

Rita është e nominuar për bashkëpunimin me Liam Payne “For You” dhe me “Let you love me”.

Në anën tjetër Dua në bashkëpunimin me Calvin Harris “One Kiss” dhe me “IDGAF”.

Gara mes tyre duket se do të jetë e fortë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco