FOTO/ Martohet Princ Leka II dhe Elia Zaharia

FOTO/ Martohet Princ Leka II dhe Elia Zaharia

11:47, 08/10/2016
A+ Aa A-

Në Pallatin e Brigadave po mbahet ceremonia celebrimit të Princ Leka II dhe bashkëshortes së tij  Elia Zaharia.

Kryebashkiaku Erion Veliaj kurorëzon çiftin mbretëror. Nga sot Elia Zaharija do të jetë Princeshe Elia Zogu.

Në këtë ceremoni madhështore të familjes mbretërore shqiptare, vendi ynë pret përfaqësues të Familjeve të mëdha Mbretërore të Evropës dhe më gjerë.

Oborri mbretëror bën të ditur se  ceremoniali nis me celebrimin e çiftit në mjediset e Pallatit të Brigadave, vijon me një pritje në Rezidencën pranë Galerisë së Arteve dhe mbyllet me darkën festive përsëri në Pallatin e Brigadave.

    © SYRI.net

    Lexo edhe:

    Komentet

    Shto koment

    Denonco