‘Nuk do të luaj më për Gjermaninë për shkak racizmi’. Ozil jep zyrtarisht dorëheqjen nga Kombëtarja

‘Nuk do të luaj më për Gjermaninë për shkak racizmi’. Ozil jep zyrtarisht dorëheqjen nga Kombëtarja

20:26, 22/07/2018

Mesut Ozil ka dhënë dorëheqjen nga Kombëtarja e Gjermanisë duke thënë se nuk mund ta durojë më racizmin dhe mosrespektim me të cilin është përballur pas takimit me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Në një postim në Twitter, futbollisti me orgjinë turke ka thënë: “Nuk do të luaj më për Gjermaninë për shkak të racizmit dhe mos respektit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco