Dedikimi i Xhakës acaron keq mediat serbe: Ja Çfarë shkruajnë

Dedikimi i Xhakës acaron keq mediat serbe: Ja Çfarë shkruajnë

23:50, 22/06/2018

Mediat dhe futbolldashësit serb nuk po e përtypin dot humbjen e shkaktuar sonte nga shqiptarëtduke vijuar me akuza të forta ndaj tyre.

Nuk ka veprim që bëjnë shqiptarët në fushë apo jashtë saj që nuk quhet "provokacija" prej mediave serbe.

Sëfundmi, ato i janë referuar një postimi të Granit Xhakës në Instagram ku shkruan: Moj Serbi rrjetën ta shpova se mua me thërrasin Granit Kosova!

"Blic" e ka cilësuar këtë "provokacija" të rëndë duke kërkuar edhe marrjen e masave, një sjellje e përhershme e serbve kjo që kërkojnë t'a nxjerrin futbollin përtej fushës së lojës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

alb23/06/2018 01:56

Te fala Odise Grillos

kotkoti23/06/2018 01:30

bravo cuna, le te sherbeje kjo fitore e juaja si shembull qe ne shqipot te behemi nje here bashke e te fitojme mbi keta kopila qe jane sot si ne qeveri dhe ne opozite

Shto koment

Më të lexuarat