Spanja shkarkoi trajnerin, por ja çfarë bëri Ramos disa minuta më parë

Spanja shkarkoi trajnerin, por ja çfarë bëri Ramos disa minuta më parë

12:23, 13/06/2018

Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i trajnerit dhe Spanja do të jetë pa trajner 24 orë para startit në Kupën e Botës.

Shkarkimi i tij erdhi pasi Real Madridi njoftoi dje se Lopetegui do ta marrë drejtimin e “Los Blancos”, shkruan e përditshmja spanjolle "AS", raporton SYRI.net.

Por, disa minuta para se të merej vendimi i shkarkimit, Sergio Ramos dhe futbollistë të tjerë kanë kërkuar nga Federata ta mbajë Lopeteguin.

Me sa duket kërkesa e tyre nuk u mor parasysh dhe Lopetegu nuk do të jetë pjesë në Kupën e Botës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat