FOTO/ Jeta brenda fisit kanibal në Indonezi, që nuk e njeh botën jashtë tij

FOTO/ Jeta brenda fisit kanibal në Indonezi, që nuk e njeh botën jashtë tij

10:53, 19/08/2017

Këto pamje të pabesueshme tregojnë fisin e kanibalëve të Indonezisë, i cili nuk kishte asnjë ide se ekzistonin edhe njerëz të tjerë deri në vitin 1970, njofton The Sun, citon Syri.net.

Fotografitë tregojnë popullin Koroëai në Papuan Lindore në Indonezi duke ndërtuar shtëpitë e tyre në pemë , duke u nisur për gjueti dhe duke i mbajtur fëmijët në rrjeta të hedhura në shpinë.

Është e mundur që Koroëai nuk kishte dijeni për ekzistencën e ndonjë populli veç vetes së tyre para se të huajt të hynin në kontakt me ta në vitin 1970.

Koroëai u njoftua se ishin kanibalë, por antropologët dyshojnë se këtë gjë ata nuk e kanë praktituar më.

Njoftime të fundit thonë se disa grupe, për të nxitur turizmin, i kanë fryrë mitit se kanibalizmi praktikohej ende./SYRI.NET

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment