Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Ku ndryshon PDK-ja e Thaçit me PDK-në e Krasniqit

Njëzet e pesë fëmijë brenda një makine, videoja që po shokon rrjetin

Njëzet e pesë fëmijë brenda një makine, videoja që po shokon rrjetin

14:26, 28/09/2023
A+ Aa A-

Videoja që po qarkullon në rrjetet sociale një edukatoreje kopshti që transporton me një makinë të vogël po aq fëmijë sa një autobus normal shkolle ka shkaktuar tronditje.

Si një nga vendet që ka ende një rrugë të gjatë për të bërë për të përmirësuar sigurinë rrugore në rrugët e tij, Uzbekistani nuk është njihet për respektimin e rregullave themelore të sigurisë rrugore.

Gruaja e cila punon në një kopsht privat në vendin e Azisë Qendrore kishte arritur të fuste brenda një makine të vogël gjithsej 25 fëmijë. Nga këta gjashtë ishin ulur në sediljen e përparme, 16 ishin vendosur në pjesën e pasme dhe tre të tjerë ishin në bagazhin e makinës.

Sipas edukatores kjo është e vetmja mënyrë pasi nuk ka mjete të tjera për transportin e fëmijëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco