Lajmi i fundit

Tiranë/ Vetëvritet me armën e shërbimit efektivja e policisë

Dronët ukrainas godasin fabrikën ruse të çelikut

Dronët ukrainas godasin fabrikën ruse të çelikut

09:02, 25/04/2024
A+ Aa A-

Dronët ukrainas goditën dhe dëmtuan një fabrikë të madhe çeliku ruse gjatë natës, ka thënë një burim i inteligjencës së Kievit për Reuters.

Burimi tha se sulmi kishte shkatërruar pjesërisht një “stacion oksigjeni” në Uzinën Metalurgjike Novolipetsk në rajonin e Lipetsk.

Kjo do të kishte një ndikim afatgjatë në punën e kompanisë, tha burimi.

Lajmi vjen pasi Reuters raportoi se Ukraina kishte goditur dy depo nafte në pronësi të Rosneft që përmbanin 26,000 metra kub karburant në rajonin e Smolensk në të njëjtën natë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco