Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Çfarë po ndodh në Kosovë?

Kremlini: Uashingtoni po nënvlerëson fuqinë tonë bërthamore

Kremlini: Uashingtoni po nënvlerëson fuqinë tonë bërthamore

14:34, 27/03/2023
A+ Aa A-

Nikolai Patrushev ka paralajmëruar se Rusia ka armët për të shkatërruar çdo armik, përfshirë Shtetet e Bashkuara, nëse ekzistenca e saj kërcënohet.

Deklarata e sekretarit të Këshillit të Sigurimit të Rusisë, janë të fundit nga një zyrtar i lartë rus për të ngritur spektrin e një përballjeje bërthamore midis Moskës dhe Uashingtonit, diçka që Kremlini thotë se dëshiron ta shmangë.

“Politikanët amerikanë të rrethuar nga propaganda e tyre mbeten të sigurt se, në rast të një konflikti të drejtpërdrejtë me Rusinë, Shtetet e Bashkuara janë në gjendje të kryejnë një sulm me raketa, pas të cilit Rusia nuk do të jetë më në gjendje të përgjigjet.

“Kjo është marrëzi dhe shumë e rrezikshme,” tha Patrushev.

“Rusia është e duruar dhe nuk frikëson askënd me avantazhin e saj ushtarak. Por ajo ka armë moderne unike të afta për të shkatërruar çdo kundërshtar, përfshirë Shtetet e Bashkuara, në rast të një kërcënimi për ekzistencën e tij”, shtoi ai.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco