Kandidati për president të Francës bën deklaratën e fortë: Nëse zgjidhem, asnjë fëmijë s’do quhet Muhamed

Kandidati për president të Francës bën deklaratën e fortë: Nëse zgjidhem, asnjë fëmijë s’do quhet Muhamed

16:27, 01/12/2021
A+ Aa A-

Komentuesi i së djathtës ekstreme, tashmë kandidat për president të Francës, Eric Zemmour ka deklaruar se nëse zgjidhet në krye të shtetit francez, qytetarët e vendit nuk do kenë të drejtë që t’ua lënë fëmijëve emrin Muhamed.

Zemmour të martën e publikoi zyrtarisht kandidaturën për president. Përmes një videoje të publikuar në Facebook, ai paraqiti myslimanë duke u falur rrugëve për të bërë fushatë kundër Islamit.

Kritikat e tij të ashpra ndaj Islamit dhe migracionit i kanë siguruar përkrahje edhe nga baza e votuesve të Le Penit, edhe nga e djathta tradicionale konservatore.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Mondi01/12/2021 19:47

Cfare INJORANTI dhe DRITESHKURTER .

Shto koment

Denonco