Konkurrentë nga gjithë bota marrin pjesë në Olimpiadën e Mjekrës në Gjermani

Konkurrentë nga gjithë bota marrin pjesë në Olimpiadën e Mjekrës në Gjermani

15:30, 24/10/2021
A+ Aa A-

Konkurrentët nga e gjithë bota u mblodhën në Gjermani për të marrë pjesë në Olimpiadën e Mjekrës dhe në Kampionatin Gjerman të Mjekrës.

Rreth 100 burra me mjekër dhe mustaqe morën pjesë në konkursin në Eging am See, në Bavarinë e Poshtme. Në garë morën pjesë konkurrentë nga  Holanda , Austria, Italia , Zvicra, Izraeli si dhe Gjermania.

Burrat ishin në gjendje të shfaqnin mustaqet e tyre të stiluara në një sërë kategorish, përfshirë 'Dali', 'Muscateer' dhe "natyrore" për ata që nuk përdornin asnjë produkt stilimi.

Juria përbëhej prej 7 parukierësh dhe berberësh të trajnuar.

Mjekrat  u vlerësuan si në dendësi ashtu edhe në gjatësi,  raportoi Dpa International .

Konkursi u organizua nga Klubi i Mjekrave dhe Mustaqeve të Bavarisë Lindore.

Lojërat Olimpike me Mjekër janë të hapura për të gjithë.

Presidenti i klubit Christian Feicht tha: "Kujdesi ndaj mjekrës është në fakt gjëja më e rëndësishme. Sa më shumë 'material' të kesh, aq më shumë duhet të stilosh."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco