Tërmeti i fortë godet Zelandën e Re: Kryeministrja ‘dridhet’ gjatë informacionit për koronavirusin

Tërmeti i fortë godet Zelandën e Re: Kryeministrja ‘dridhet’ gjatë informacionit për koronavirusin

08:19, 22/10/2021
A+ Aa A-

Një  tërmet i fortë me magnitudë 5.6 i shkallës Rihter tronditi pak para orës 11 të mëngjesit të së premtes ( me orën lokale) teksa kryeministrja e vendit Jacinda Ardern po informonte gazetarët me të dhënat e fundit në vend për COVID-19.

Në momentin kur tëmeti goditi vendin Ardern humbi qetësinë por e rifitoi menjëherë duke iu drejtuar gazetarit me buzëqeshje:

 Më falni për shpërqëndrimin, a do ta kishit problem ta përsërisni pyetjen?’

Deri më tani nuk është raportuar për dëme apo të lënduar dhe nuk është dhënë alarm për cunami.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco