Bill Clinton do të vazhdojë trajtimin në shtëpi pas daljes nga spitali

Bill Clinton do të vazhdojë trajtimin në shtëpi pas daljes nga spitali

11:06, 18/10/2021
A+ Aa A-

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton është kthyer në shtëpinë e tij në Nju Jork, pas lirimit të tij nga një spital në Kaliforninë Jugore të dielën, pasi kaloi pesë netë duke marrë trajtim për një infeksion urologjik.

75 vjeçari u pa duke arritur në rezidencën Chappaqua me një makinë të zezë. Clinton, e cila nuk shihej në makinë, ishte me anëtarët e Shërbimit Sekret.

Clinton thuhet se do të vazhdojë shërimin e tij në shtëpinë e tij Chappaqua.

Ish-presidenti ishte larguar nga spitali rreth orës 8 të mëngjesit nën shoqërinë e Hillary Clinton.

I veshur me xhinse dhe një pallto sportive dhe maskë për fytyrën, ai doli ngadalë nga spitali dhe ndaloi për të shtrënguar duart me mjekët dhe infermierët e rreshtuar në trotuar.

Ai tregoi gishtin e madh të dorës kur një reporter e pyeti se si ndihej, dhe ai dhe Hillary Clinton më pas hipën në një makinë të zezë. Ata u nisën me një autokolonë të shoqëruar nga Patrulla e Autostradës në Kaliforni dhe u drejtuan për në aeroport.

"Ethet dhe numërimi i qelizave të bardha të gjakut të Bill Clinton janë normalizuar dhe ai do të kthehet në shtëpi në Nju Jork për të përfunduar trajtimin e antibiotikëve”, tha Dr Alpesh N. Amin në një deklaratë të shpërndarë në Twitter nga një zëdhënës i Clinton.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco