Thellohet ‘Gropa e madhe Blu’, sipas fisit Maja ishte një nga shenjat e apokalipsit

Thellohet ‘Gropa e madhe Blu’, sipas fisit Maja ishte një nga shenjat e apokalipsit

11:38, 16/10/2021
A+ Aa A-

 ‘Gropa e madhe blu’  misteri i së cilës nuk është zgjidhur prej vitesh dhe nga fisi Maja shihej si një shenjë e apokalipsit ka filluar të formojë gropa të reja dhe të thellohet sipas ekspertëve.

Sipas legjendes kjo gropë ishte një shpellë ku jetonin perënditë.

Perënditë u mërzitën nga njerëzit dhe u larguan nga shpella.

Më pas, fatkeqësitë filluan të vijnë në rajon njëri pas tjetrit, dhe shpella, e cila ishte vendi i perëndive, u shemb dhe u shndërrua në një gropë nënujore pasi u braktis. 

Kjo gropë konsiderohet si një nga vendet më interesante në botë ka një diametër prej 300 metrash një thellësi prej 125 metrash dhe është një nga 10 vendet më të mrekullueshme në botë.

Karakteristika më e habitshme e Gropës së Madhe Blu është pamja e saj e përbërë nga një rreth blu i errët. 

' Gropa e Madhe' gjendet rreth 60 kilometra larg qytetit të Belize.

 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco