Covid në Itali, shënohen 951 të infektuar dhe 30 viktima gjatë 24 orëve e fundit

Covid në Itali, shënohen 951 të infektuar dhe 30 viktima gjatë 24 orëve e fundit

19:35, 23/06/2021
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka përditësuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 .

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 951 persona të infektuar. Sakaq, numri i viktimave nga koronavirusi është 30.

Në njoftimin e autoriteteve italiane, theksohet se numri i të shtruarve në spitale ka rënë ndjeshëm. Në pavijonet e zakonshme momentalisht janë 149 të shtruar më pak se një ditë më parë, ndërsa në njësitë e kujdesit intensive 18.

Gjatë  këtij intervali kohor, janë shpallur të shëruar 5 455 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco