Bie nga pallati përfaqësuesi i lartë i ambasadës zvicerane në Iran

Bie nga pallati përfaqësuesi i lartë i ambasadës zvicerane në Iran

13:28, 04/05/2021
A+ Aa A-

 

Sekretari i parë i ambasadës zvicerane në Teheran dhe i ranguari i dytë në misionin diplomatik zviceran në Iran vdiq sot pasi ra nga kati i 18-të.

Ajo ra nga kati i 18-të i ndërtesës në të cilën jetonte.

"Ky është sekretari i parë i ambasadës zvicerane në Iran", konfirmoi përfaqësuesi i shërbimit iranian të urgjencës, Modjata Khaledi në një deklaratë për agjensinë iraniane Mer, raporton Reuters.

Ende nuk ka asnjë informacion në lidhje me rrethanat e vdekjes së saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco