FOTO/ Brenda shtëpive të rrënuara nga shpërthimi në Bejrut

FOTO/ Brenda shtëpive të rrënuara nga shpërthimi në Bejrut

07:38, 12/08/2020

Rreth 300,000 njerëz mbetën të pastrehë pas shpërthimeve të mëdha në kryeqytetin libanez, Bejrut, më 4 gusht. Sipas informacioneve të fundit më 6 gusht, të paktën 137 njerëz u vranë dhe më shumë se 5,000 u plagosën. Shpërthimi ndodhi në një depo të kimikateve në portin e Bejrutit. Agjencia France-Presse sjell disa fotografi brenda lagjeve te vjetra të qytetit, ku shumë shtepi janë shkatërruar./REL

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco