VIDEO/ Turistët shokohen nga trafikantët: Vijnë me motoskaf, shpërndajnë drogë dhe zhduken si me magji

VIDEO/ Turistët shokohen nga trafikantët: Vijnë me motoskaf, shpërndajnë drogë dhe zhduken si me magji

16:43, 15/07/2020

Një grup pushuesish janë shokuar nga një grup trafikantësh droge, të cilët kanë zbritur nga motoskafi i tyre dhe kanë shpërndarë pako me marijuana.

Ngjarja ka ndodhur në një plazh të Spanjës dhe pamjet janë parë filmuar nga turistë ku një grua angleze dëgjohet duke thënë: “Shpërndarje drogë në mes të ditës. Çfarë dreqin po ndodh?”

Varka dhe burrat që transportuan kanábisin u zhdùkën para se të mbërrinte pólicia dhe asnjë árrestim nuk u bë.

Shpërndarja e drogës ndodhi në një plazh pranë një zone banimi e quajtur Benamara që është midis Marbella dhe Estepona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco