Koronavirusi/ Ulen infeksionet dhe rriten vdekjet në Itali

Koronavirusi/ Ulen infeksionet dhe rriten vdekjet në Itali

17:54, 07/07/2020

Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 241.956 persona kanë kontraktuar virusin Sars-CoV-2, ku 138 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit.

Nga këto, 34.899 persona kanë vdekur, ku vetëm dje janë shënuar 30 viktima, raporton Corriere Della Sera.

Deri tani janë 940 pacientë të shtruar në spital me simptoma prej të cilëve 70 në kujdes intensiv. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco