FOTOLAJM/ Vigjilenti i armatosur mbron bankën nga vandalët

FOTOLAJM/ Vigjilenti i armatosur mbron bankën nga vandalët

13:11, 01/06/2020

Protestat e dhunshme në SHBA po ofrojnë edhe të tilla skena shokuese. Një vigjilent i armatosur tentoi të mbronte një bankë, e cila po vandalizohej.

Ngjarja u regjistrua në Santa Monica në kaliforni. Dhjetëra qytete amerikane janë zhytur në kaos.

Aktet e vandalizmit kanë bërë që mijëra amerikanë të marrin armët për të mbrojtur pronat e tyre. Edhe vetë protestuesit po kërkojnë që të mos ketë akte dhune dhe vandalizmi.

Protestat në SHBA shpërthyen pas vdekjes së një personi me ngjyrë. George Floyd humbi jetën pasi policia i vendosi këmbën në qafë për disa minuta.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco