Koronavirusi/ Avioni me pajisje mjekësore shpërthen në flakë

Koronavirusi/ Avioni me pajisje mjekësore shpërthen në flakë

21:02, 29/03/2020

Një avion i ngarkuar me pajisje mjekësore në mesin e pandemisë së koronavirusit shpërtheu gjatë ngritjes nga aeroporti i Manilës në Filipine.

Avioni kishte tetë persona në bord. Ata mendohet se kanë vdekur, raporton Mirror.

Avioni ishte marrë me qira nga qeveria dhe po fluturonte drejt Japonisë. Pamjet tregojnë se si avioni ka shpërthyer në flakë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco