VIDEO/ I dehuri goditi 11 herë me thikë pronarin e lokalit, dënohet me burg të përjetshëm

VIDEO/ I dehuri goditi 11 herë me thikë pronarin e lokalit, dënohet me burg të përjetshëm

18:32, 21/02/2020

Pamjet tronditëse të kamerave të policisë kanë zbuluar momentin kur një person i dehur pranoi se kishte vrarë pronarin e një lokali.

Lee Abbott, 35 vjeç, shkoi në lokalin Hammer dhe Pincers në Widnes, Cheshire, i armatosur me një thikë të madhe për të sulmuar Christian Thornton, 49 vjeç, në 11 gusht të vitit të kaluar, raporton Dailymail.

Ai ishte ndaluar nga të gjithë të tjerët në zonë para një vit, pasi kërcënoi se do të digjte pijetore të Z. Thornton në 6 gusht të 2018.

Babai i tre fëmijëve telefonoi policinë në përpjekje për të raportuar se përsëri Abbott e qëlloi me thikë 11 herë në hapësirën e vetëm 21 sekondave.

Video nga kamera e trupit të një prej oficerëve që e arrestuan e tregon duke thënë: 'Po unë e sulmova atë. Ishte gjithçka nga unë dhe është i gjithë faji im. A ka vdekur ai? Unë do t'ju them të vërtetën, po e bëra. '

Por, përkundër rrëfimit të Abbott para kamerës së policit, ai vendosi të mohojë vrasjen dhe detyroi familjen e viktimës të durojë një gjykim shqetësues.

Babai i dy fëmijëve pranoi vrasjen në gjykatë, por i mohoi arsyet, pasi ai ishte shumë i dehur dhe nuk ishte në gjendje të funksiononte normalisht. Ai u shpall fajtor dje.

Këtë mëngjes, një gjyqtar i dha atij burg të përjetshëm dhe e urdhëroi që të vuante minimumi 28 vjet para se të kishte të drejtën e lirimit me kusht.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco