Britania vigjilente ndaj koronavirusit/ Nga analizat e kryera, askush nuk ka rezultuar pozitiv

Britania vigjilente ndaj koronavirusit/ Nga analizat e kryera, askush nuk ka rezultuar pozitiv

17:52, 23/01/2020

Nuk ka patur teste pozitive për një koronavirus të ri në Britani, ka thënë zëdhënësi i kryeministrit Boris Johnson të enjten, duke iu përgjigjur raporteve që katër pacientë ishin duke u testuar në spitalet skoceze.

"Këto masa janë thjesht paraprake dhe askush nuk ka rezultuar pozitiv," tha zëdhënësi, sipas Reuters.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco