VIDEO/ Virale, momenti kur një burrë i prek të pasmet gazetares gjatë transmetim live

VIDEO/ Virale, momenti kur një burrë i prek të pasmet gazetares gjatë transmetim live

14:48, 15/12/2019

Një burrë që preku të pasmet një gazetareje gjatë raportimit live, është arrestuar.

Alex Bozarijani, një reportere për ËSAV-në, ishte duke pasqyruar për një garë në Savannah, Georgia, të shtunën më 7 dhjetor.

Ndërsa ajo raporton nga vendi i ngjarjes live, një burrë i prek të pasmet.

Ajo habitet dhe hesht, por më pas vazhdon raportimin. Video u bë virale në Tëitter.

Kështu gazetarja, e shpërndau videon duke shkruar:

“Për njeriun që më preku prapanicën time gjatë transmetimit live: Ti më dhunove, objektivizove dhe më turpërove”.

Tani, një zëdhënës i policisë se Savannah ka konfirmuar se Thomas Callaëay është akuzuar në lidhje me incidentin, i cili u transmetua drejtpërdrejt në ËSAV-TV .

Sjelljen e tij e quajtën plotësisht të papranueshme, dhe që askush nuk e meriton që t’i bëhet aj veprim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco